Al het nieuws

CNV-achterban akkoord met uitwerking pensioendeal

‘Wij zijn uiteraard zeer verheugd met deze uitslag. Dit is een belangrijke mijlpaal in een proces dat miljoenen Nederlanders raakt. En waarin we ons dus gesteund weten door onze leden,’ aldus CNV-voorzitter Piet Fortuin.

‘We behouden hiermee een toekomstbestendig collectief pensioenstelsel,’ stelt Patrick Fey, vicevoorzitter CNV en pensioenonderhandelaar. ‘De verplichtstelling blijft. En een collectief beleggingsbeleid blijft bestaan, zodat het pensioengeld optimaal rendeert. Pech- en gelukgeneraties worden voorkomen. Kortom, winst voor onze leden.’

De belangrijkste resultaten uit het akkoord zijn:
1) Het voorkomen van onnodige pensioenkortingen in 2021.
2) Extra geld (€200 miljoen) voor mensen met een zwaar beroep om eerder te stoppen met werken.
3) Geen achteruitgang voor de miljoen pensioendeelnemers met een verzekerde premieregeling.
4) Een pensioen dat beter meebeweegt met de markt.

Kijk voor meer informatie en veelgestelde vragen op onze speciale pensioenpagina.