Cao Productie- en leveringsbedrijven
In de cao Energie Productie- en leveringsbedrijven (PLb) staan afspraken over loon, werktijden, arbeidsomstandigheden, vakantie, pensioen en veilig en gezond werken. De cao geldt voor alle medewerkers die werken in deze sector. We maken ons sterk voor onderwerpen die leden van CNV aandragen. In de huidige cao was duurzame inzetbaarheid bijvoorbeeld een belangrijk speerpunt.
Peilen waar de behoefte ligt voor de nieuwe cao
In april 2022 loopt de huidige cao PLb af. Daarom zijn we begonnen met een traject om de cao te vernieuwen.
De inflatie was afgelopen jaar hoog en ook voor dit jaar ziet het er niet best uit. Het CNV gaat daarom voor een goede loonsverhoging. Maar ook hybride werken, verminderen werkdruk, duurzame inzetbaarheid/vitaliteit en inclusief werkgeverschap staan op ons lijstje. Wij vragen nu jou om aan te geven waarover jij graag afspraken zou willen maken. Wat zou jij graag in deze cao geregeld willen zien?
Vul de poll in en laat een reactie achter. Hoe kunnen we tot een goede loonsverhoging komen voor medewerkers bij productiebedrijven?
Ben je nog geen lid? Sluit je aan en laat je stem horen. Jouw mening telt!
Plaats zelf een idee voor deze cao of stem op de ideeën van anderen door op ‘goed idee’ te klikken. De ideeën worden gerangschikt op het aantal stemmen en worden gebruikt om de inzet voor de cao-onderhandeling te bepalen.
Reacties

Voorstel van de cao
We maken een inzetbrief waarin we de behoeftes van onze leden meenemen. Dit zijn de belangrijkste punten in ons voorstel:
- Eerlijke beloning & koopkracht: structurele salarisverhoging, op basis van de inflatiecorrectie. Wij gaan voor koopkrachtverbetering;
- Kwaliteit van werk & gezond met pensioen: we willen een stevig duurzaamheidsbeleid voor de medewerkers. Onderdeel daarvan is ouderenbeleid, maar ook afspraken over de jongere doelgroepen horen daarbij. Zodat zij zelf al vroegtijdig aan de slag kunnen gaan met hun persoonlijke DI-plan.
- Zeker werk als norm:
- alleen (flex)contracten voor onbepaalde tijd bij vast werk
- werknemers met een tijdelijk contract, uitzendkrachten, werknemers met een detacheringsovereenkomst (bijvoorbeeld SV-geïndiceerde) en verplicht aan het werk gestelde uitkeringsgerechtigden krijgen dezelfde rechten op scholing en duurzame inzetbaarheid als werknemers met een vast contract.
Loonbod werkgevers klap in het gezicht
Een nieuwe cao Productie- en Leveringsbedrijven zit er nog niet in. Tijdens de nieuwe onderhandeling zijn wij samen met de andere bonden niet tot een overeenstemming gekomen met de werkgevers. Net nu medewerkers flink in koopkracht verliezen door de torenhoge inflatie, geven hun werkgevers niet thuis. Het uiteindelijke loonbod van 2,25 procent voor een jaar, ervaren wij dan ook als een klap in het gezicht voor de medewerkers van energiebedrijven.
Hoe nu verder?
Wij gaan met werknemers uit de sector in gesprek. We zullen samen met de medewerkers per bedrijf de directies oproepen om met een verbeterd loonbod te komen. Als het echt niet anders kan, voeren wij onze acties op.
Oproep acceptabele cao
Wij horen graag jouw reactie op deze impasse en hoe jij een oplossing ziet om te komen tot een acceptabele cao. Laat het ons hieronder weten.
Reacties
